Hizmetlerimiz

 • Sinyalizasyon

  Metrosis, raylı sistemlerde (Metro, Hafif Raylı, Tramvay, Hızlı tren, Şehirlerarası hatlar) uzman kadrosu ile her türlü sinyal sisteminin montajını ve yerli malzeme teminlerini yapmaktadır. İhtiyaç duyulan projelerde Sinyalizasyon sistemlerinin tasarımı, temini, testi, devreye alması, garanti dönemi yükümlükleri ve bakım gibi konularda doğrudan veya uluslararası firmalarla ortaklıklar kurarak ana yüklenici firmalara destek vermektedir.

 • Kontrol ve Haberleşme

  Metrosis Raylı sistemlerde işletme kolaylığı ve yolcu güvenliği açısından hayati önem taşıyan Scada, Yangın ihbar, Telsiz, Telefon, CCTV, Anons, Yolcu Bilgilendirme, Merkezi Saat gibi elektronik sistemleri dizayn, projelendirme, temin, montaj, devreye alma hizmetlerini vermektedir.

 • Enerji Temini

  Metrosis, raylı sistemlerin en kendine özel kısımlarından biri olan enerji sistemlerinin simülasyonu, dizaynı, malzeme temini, montajı, devreye alması, işletme desteği kapsamlarını her türlü orta gerilim, DC gerilim seviyelerinde gerçekleştirebilmekte, ilgili sistemlerin uzaktan izleme ve kontrolünü sağlayan Scada sistemlerini temin etmektedir.

 • Çevresel Kontrol Sistemi

  Metrosis, metro sistemlerinde özellikle yangın güvenliği konusunda büyük önem arz eden duman kontrol sistemlerinin simülasyonu ve teminini yapmaktadır.

 • Sistem Mühendisliği

  Metrosis, şehir içi metro ve tramvay sistemlerinin ilk dizaynından başlayarak Ulusal ve Uluslararası standartlara (EN 50126, EN 50128, EN 50129, NFPA 130, IEC, VDE normları ) uygunluğunu denetleyen, aynı zamanda ilgili proje şartnameleri, bakım ve işletme güvenliği ve kolaylığı şartlarını göz önüne alarak her tür inceleme , raporlama, dizayn destek ve kontrol hizmetlerini vermektedir.